Sonunda Benzine İndirim Geldi

Sürekli benzine zam haberi yapmaktan usanmıştım, global piyasalarda da brent petrol fiyatı sürekli düşüşteydi, zaten indirimin gelmesi gerekiyordu.
Sonunda Benzine İndirim Geldi

Hatta salı günü bu hafta benzine indirim gelebilir haberi yapacaktım. Çünkü brent petrol fiyatı 71 dolardan 65 dolara düştü. Bu düşüşe artık duyarsız kalmamaları gerekirken nihayet

  • Benzine 16 kuruş indirim

yapıldı. İndirimli fiyatlar gece 12'den sonra 9 Şubat 2018'den itibaren geçerli olacak. Tabi benzine indirim haberinin ardından eğer petrol fiyatı yükselmezse bir kaç gün içinde motorine de indirim gelmesi söz konusu. O yüzden bu yazıyı okuyan dizel araç sahiplerinin depoları müsaitse birkaç gün beklesinler.

Amerikada dow jones piyasasında hisse senetlerinin sert düşüşü petrol fiyatlarında da düşüşü getirdi. Açıklanan yüksek petrol stok rakamları da petrol varilini 61 dolara düşürdü.

Amerikada geçen hafta 10,25 milyon varil petrol üretildi ve abd tarihinde en yüksek petrol üretilen hafta oldu. Üstüne gelecek yıl üretimin daha da artacağı haberleri düşüşün nedenlerinden biri.

Gördüğünüz gibi dostlar, kurulu dünya düzeninde aracımıza koyduğumuz akaryakıttan, mazotlu traktörüyle tarlasını süren çiftçinin ürettiği meyve sebzenin soframıza gelmesi maalesef amerikadaki durumlarla bağdaşıyor. Umarım daha güçlü bir ülke olup şu akaryakıt pahalılığı zulmünden kurtuluruz.