Benzine ve motorine bir zam daha geldi

Maalesef sürekli benzine ve motorine zam haberi yapıyoruz. Bu gece benzine ve motorine zam geliyor.
Benzine ve motorine bir zam daha geldi

Hafta geçmiyor ki akaryakıta zam haberi yapmayalım. Bu haberimizde artık benzinde 6,30tl altı fiyatlar hayal oldu ve benzin yakında 7tl olacak demiştik. Nitekim benzin fiyatları hızla 7tl'ye koşuyor. Motorine bir kaç seferdir az zam yapılıyordu. Dolayısıyla bu sefer acımadılar ve motorine daha yüklü bir zam yaptılar.

25 Şubat Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere

  • Benzine 17 kuruş zam

  • Motorine 28 kuruş zam

yapıldı.

Aksi gibi bugün ABD başkanı Donald Trump petroldeki yükseliş sunidir petrol lobisinin ve dış güçlerin oyunudur demesiyle aşağıdaki grafikte gördüğünüz üzere %3'ün üzerinde düştü. Şaka yapmıyoruz bugün petrol fiyatları ciddi oranda düştüğü için acaba bu düşüşe rağmen zam yapacaklar mı diye sizlere haber vermeyi bu saate kadar geciktirdim. Ama maalesef zam söylentileri hemen pompa fiyatlarına yansıyor. Brent petrol fiyatlarını grafiksel olarak incelemek için tıklayın.

Bu zammın ardından eğer dolarda olağanüstü yükselişler olmazsa önümüzdeki hafta bu yapılan zammın yarısı kadar bir indirim gelebilir. Yarısı kadar diyorum çünkü biliyorsunuz zamlar hızlıca ve tam olarak pompaya yansırken indirimlerde kaplumbağa hızı sürüyor.

Eğer deponuz önümüzdeki haftaya kadar yeterli seviyede dolu ise benzin veya motorin almak için önümüzdeki haftayı bekleyin. Tabi bu arada doları da takip edin. Dolar 5,40 seviyelerine gelirse indirim yapılmayacaktır. Ancak doların 5,36 üzerinde olmadığı zamanlarda akaryakıta indirim geleceğini söyleyebilirim.