Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar 2018

Banka kredisi almak isteyen kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda bankalara kredi başvurusu yapması gerekir. Bu kredi başvurularında bankaların öncelikli olarak baktıkları nokta kredi başvurusu yapan kişinin kredi notudur. Kara listedekilere kredi veren bankalar 2018 kapsamında kredi notu düşük olan kişilere kredi verme konusunda bankalar çekingen kalabilmektedir.
Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar 2018

Kredi notu düşük planlar belli şartların varlığı ile kredi hizmeti alabilmektedir. En riskli grupta olanlar 0-699 Aralığında kredi notuna sahip olanlardır. Orta riskli grupta olanlar 700-1099 Aralığında kredi notuna sahip olanlardır. Az riskli grubun kredi puan Aralığı 1100-1499 puan aralığıdır. İyi durumda olanlar 1500-1699, çok iyi durumda olanlar ise 1700-1900 arası kredi notuna sahip olanlardır.

Ortalama puan aralıkları bu şekildedir. Ancak bu puan aralıkları bankadan bankaya değişim gösterebilmektedir. Kredi notu düşük olan kişiler kredi almak istedikleri vakit oldukça çaba sarfetmektedir. Bu durum hem yorucu hem sağlanması kişinin dışında oluşan şartların varlığı ile ilgilidir. Bu bağlamda kredi almak isteyen kişilerin kredi notları düşük ise izleyecekleri yöntemler vardır.

Bu Yöntemler Nelerdir?

Kredi notu düşük olan kişiler kredi talebinde bulunmak istediklerinde kredi bankaların ilk baktıkları nokta kredi çekmek isteyen kişinin kredi notu olmaktadır. Kredi notu düşük olan kişilere verilecek olan kredinin geri ödeme sorunu yaşaması endişesi bankaları bu alanda farklı metotların varlığı ile kredi imkânı sunmaya yönlendirmektedir. Kefil gösterme, ipotek verme gibi gerekli şartların yerine getirilmesi sonucunda kredi notu düşük olanlara bankalar kredi imkânı sağlamaktadır.

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Finans bank Kredileri

Finans Bank gerekli şartların yerine getirilmesi durumunda kara listede olanlara kredi veren bankalar 2018 kapsamında 20.000 TL ye kadar kredi vermektedir. Banka 100 TL dosya masrafı almakta ve 48 ay vade imkânı sağlamaktadır. Bankanın kredi için uygulamış olduğu faiz oranı yüzde 1,90 şeklindedir.

ING Bank Krediler

İng Bank, kara listede olanlara göstermiş olduğu ipoteğin yüzde 75i kadar kredi imkânı vermektedir.48 ay vade imkânı sunan banka 125 TL dosya masrafı almaktadır. Bankanın uygulamış olduğu faiz oranı ise yüzde 1,78-1,99 arasında değişmektedir.

Deniz Bank Kredileri

Kara listede olanlara kredi veren bankalar arasında uygun faiz oranı ile Deniz Bankta yer almaktadır. Banka 30.000TL ye kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Bankanın uygulamış olduğu faiz oranı ise yüzde 1,97 şeklindedir. Kredi vade ödemesi ise 48 ay şeklindedir.

Bu bankaların dışında Akbank, Ziraat Bankası, Vakıf Bank, İş bankası da kara listede olanlara kredi veren bankalar 2018 kapsamında yer almaktadır. Çekilecek miktar ve deme koşulları incelenerek en uygun banka bulunabilir.