Öğrenciye Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Türkiye’de öğrenciler nüfusun büyük bir bölümünü kapsamaktadır. Genç ve dinamik bir nüfusa sahip olan ülkemizde, kimi bankalar öğrenciye özel gelir belgesiz kredi kampanyası düzenlemektedir.
Öğrenciye Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Başka şehirde veya ailesinin bulunduğu şehirde üniversite okuyan öğrenciler ister istemez maddi sıkıntılarla karşı karşıya kalabilir. Ortaya çıkan eğitim masraflarını karşılayabilmek her zaman mümkün olmayabilir. Bu durumlar için de bankalar öğrencileri düşünmekte ve düşük faiz oranlarıyla gelir şartı olmadan kredi finanse etmektedir.

Aranan şartlar nelerdir?

Bankalar, öğrenciye kredi verirken kefil veya gelir belgesi talep etmemektedir. Bu da krediye sahip olmaya engel olan bir çok prüzün ortadan kalkması anlamına gelmektedir. Bankalar öğrencilerin kredi notunu baz alarak finansman sağlamaktadır. Çünkü öğrencilerin herhangi bir geliri olmadığı için dikkate alınabilecek tek nokta kredi notudur. Kişinin para transferleri, kredi kartı varsa ödeme durumu bankalar tarafından incelemeye alınacaktır. Öğrencilerden çok yüksek kredi notu da beklenmez ancak geçmiş ödemeleri düzenli yapmasına bağlı olarak kredi finanse edilmektedir.

Mevcut öğrenci kredi kartı limiti düşük olsa bile bu durum bankalar için büyük bir öneme sahiptir. Bunun yanı sıra her ay ailesinden maddi destek alan kişilerin kredi alma ihtimali daha da yüksektir. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen burs-kredi alan öğrenciler için ise bu durum daha da kolaylaşacaktır.

Hangi bankalar kolay öğrenci kredisi sağlar?

Öğrenciye kolay kredi sağlayan bankalar arasında Denizbank en çok ön plana çıkan bankalar arasındadır. Bunun yanında Akbank, QNB Finansbank’ta bu kategoriye giren bankalardır.

Denizbank öğrenci kredisi

Denizbank, ortaya çıkabilecek her türlü eğitim masrafı için 60 aya varan vade fırsatıyla eğitim kredisi sağlamaktadır. Burada Denizbank uygun faizli kredi kampanyası; özel okul, üniversite ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren bütün eğitimler için geçerli olmaktadır. 60 ay vade ile 10.000 TL eğitim kredisine sahip olmak isteyen banka müşterileri aylık 315,33 TL taksit ödemesi yapacaklardır. Sigorta ve vergiler için bankaya ödenmesi gereken toplam tutar ise 263,88 TL’dir. Bunun yanında talep edilen bir diğer tutar da 50 TL değerinde kredi tahsis ücretidir.