Benzine ve motorine indirim geldi

Benzin ve motorin pompa fiyatlarına indirim geldi.
Benzine ve motorine indirim geldi

Dolar ve petrol varil fiyatındaki düşüşle beraber nihayet akaryakıtta indirim haberleri yapabiliyoruz. Yarın yani 8 Haziran Cumartesi günü

  • Benzine 17 kuruş indirim
  • Motorine 21 kuruş indirim

geldi.

Eşel mobil sistemi devre dışı kaldı

Doların yükselmesiyle benzin pompa fiyatı 7 lira seviyelerinde iken eşel mobil sistemi devreye girmiş, benzin ve motorin fiyatlarına yapılan zamlar pompaya yansıtılmıyor ÖTV'den karşılanıyordu. Şu anda artık ÖTV'den karşılanacak tutar kalmadığı için gelecek indirim veya zamlar pompaya yansıtılacak.

Dolar 6,25tl fiyatına yükselmişken şu anda 5,80tl civarlarına düştü. Aynı şekilde brent petrol varil fiyatı da 75 dolar zirve fiyatından aşağı düşmüş ve şu anda 62 dolar civarlarında seyrediyor.

Yaz gelmişken bu akaryakıt indirim haberleri çok güzel etki yapıyor. Eğer s400'lerle ilgili abd ile aramızda herhangi bir olumsuz gelişme yaşanmadan dolar kuru bu şekilde düşük seviyede kalmaya devam ederse, önümüzdeki hafta akaryakıta bir indirim daha bekliyorum.

Eğer aracınızın ne kadar yakıt yaktığını bilmiyorsanız yakıt hesaplama sayfasından aracınızla ilgili bilgiler edinebilirsiniz.